kategoria

Aktualności

Kategoria: aktualnościRoszczenia pasażerów w przypadku odwołania, opóźnienia lotu lub odmowy przyjęcia na pokład


        Jeżeli odmówiono wpuszczenia Cię na pokład samolotu, odwołano Twój lot lub jest on znacząco opóźniony z niniejszego opracowania dowiesz się jakie masz prawa i jakiego rodzaju roszczenia będziesz mógł kierować do przewoźnika.

        &nb... czytaj dalej >

Przed wyjazdem na wakacje sprawdź biuro podróży


          Wyjazd na wakacje umożliwia zrelaksowanie się, zregenerowanie sił, jednak aby móc bezstresowo wypocząć na wymarzonych wakacjach należy uprzednio sprawdzić wiarygodność i rzetelność biura podróży, z którego usług chcemy skorzystać. Nie jest to wcale skomplikowane, jak mogłoby... czytaj dalej >

Punkty karne możemy sprawdzić w Internecie
W końcu każdy będzie mógł sprawdzić stan swojego konta z punktami karnymi bez konieczności wychodzenia z domu i składania wizyty w komendzie policji. Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło właśnie nową usługę dla kierowców - od 24 kwietnia można sprawdzić stan swojego konta z punktami karnymi przez Internet.


Jedn... czytaj dalej >

Jak bezpiecznie latać dronem


W sferze prawnej lotów bezzałogowcami w Polsce i na świecie dużo się dzieje. Różne państwa w różny sposób podchodzą do tego zagadnienia. Jedno jest pewne-masowość usług i popularność zjawiska jest tak wielka, że nie można przejść wokół tematu obojętnie. W końcu chodzi o kwestie bezpieczeństwa.

23 sierpnia 2016 ogłoszono t... czytaj dalej >

Mapa zagrożeń


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest kolejnym narzędziem służącym do kontaktu obywateli z Policją. Każde zagrożenie, będzie sprawdzone przez Policję.

Projekt ruszył z początkiem września. Pomysł zakłada zgłaszanie przez obywateli miejsc, w których występują zagrożenia bezpieczeństwa, w przewidzianych 25 kategoriach... czytaj dalej >

Rewolucja w e-papierosach


Od 8 września obowiązują nowe przepisy dotyczące papierosów elektronicznych. Zmiany to przede wszystkim utrudniony dostęp i to nie tylko dla osób pełnoletnich oraz obostrzenia dla producentów, a także sprzedawców:


  • Zakaz sprzedawania e-papierosów i uzupełniających pojemników z płynem nikotynowym osobom, które n... czytaj dalej >